Hello from Hungary

Greetings from Hungary!

1 Like

Lenne egy k√©rd√©sem, amelyre nem tal√°ltam v√°laszt a f√≥rumon. Vajon van-e olyan szoftver az EOS-ben amellyel a rendszeremrŇĎl live USB-t lehetne √≠rni. Az MX √©s a Fedora eset√©ben tal√°ltam ilyet. A munkahelyi g√©pemre nem tudom az EOS-t install√°lni, de az√©rt j√≥ lenne a pendrive-r√≥l haszn√°lni az oper√°ci√≥s rendszert egy sokkal gyorsabb k√©sz√ľl√©ken.

A f√≥rumon n√©h√°nyan a Borg programot javasolt√°k √©s azt haszn√°ltam is n√©h√°ny kritikus adat m√°sol√°s√°ra, de a live rendszer √≠r√°s√°ra ez nem tŇĪnik alkalmasnak. Tal√°n valamit f√©lre√©rtettem?

√Čn sem tal√°ltam r√° igaz√°n megold√°st. Az Arch Wikiben ez a le√≠r√°s van. https://wiki.archlinux.org/title/Install_Arch_Linux_on_a_removable_medium
A fórumon meg ezeket találtam. E-OS on a stick?
Fastest way to install on usb pendrive? - #4 by pebcak

K√∂zben l√©trej√∂tt a f√≥rum magyar szekci√≥ja. El√©rhetŇĎ itt.

bojler elado

@gbatonyi Mondjuk egy USB 3.1 Samsung Flash Drive FIT Plus (Model MUF-128AB) -re telepítenék egy egy alap new redszert. Utána az otthoni az old, a munkahelyi a new:
2 Bottom to top…
Ny√≠lv√°n a /home/user merge az sz√∂sz√∂lŇĎs. Nem tudom, h√°nyf√©le programr√≥l van sz√≥.
Ha nem terabyte-okr√≥l van sz√≥, esetleg felmehet 2 rendszer is egym√°s mell√© a Flash drive-ra: Old, New, az elsŇĎt otthon, a m√°sodikat benn bootolva‚Ķ (Felt√©teleztem, hogy t√∂k m√°s a hw k√∂rnyezet). Valami (G)rsync szerŇĪ szinkroniz√°ln√° az adatokat, amit kell.