Przygotujcie się na następny poziom

Pierwsza część naszej misji była bardzo udana, wypuściliśmy działającą dystrybucję wraz z stroną intrernetową i forum aby przyciągnąć i zadomowić społeczność.

Jak już wiesz, po premierze natychmiast wróciliśmy do deski kreślarskiej wypracować kolejny etap naszej misji a teraz nadszedł czas aby ujawnić ci, jaki będzie nasz następny krok.

Net-installer
Od pierwszego momentu wypuszczenia obecnego instalatora pewne było, że opracujemy również instalator sieciowy w niedalekiej przyszłości.

Gwoli przypomnienia: bedzie to instalator Calamares z opcją wyboru instalacji offline która zainstaluje pulpit Xfce który już znasz, lub z opcją instalacji online w którym będziesz mógł wybrać instalację spośród kilku pulpitów.

Xfce jak flagowiec
Dzięki net-installerowi zaoferujemy kilka środowisk graficznych, ale Xfce pozostanie naszym flagowym DE i otrzyma najwięcej uwagi w rozwoju, pozostałe pulpity będą maksymalnie zbliżone do wersji oryginalnych.

Obecnie testujemy kilka wersji net-installer, każda wersja z ulepszeniami, nabiera coraz więcej kształtu.

Wkrótce możesz spodziewać się premiery.

Discovery
Nasza społeczność jest znana z pomagania sobie nawzajem w przyjaznej atmosferze w przezwyciężaniu problemów lub po prostu udzielają porad na temat pakietów i aplikacji.

Oprócz tej pomocy wydamy raz na kwartał czasopismo, aby wyjaśnić co leży w u podstaw poleceń Archa i lepiej zrozumieć co wpisujesz oraz zlecasz systemowi do wykonania.

W każdym wydaniu znajdą się również opsiy pakietów z repozytoriów Arch i AUR, które sprawią, że Twoje wrażenia z systemu będą lepsze lub ciekawe do odkrycia.

Aby utrzymać spójność z nazwą systemu magazyn będzie się nazywał Discovery. Ot kolejna nazwa z statków Jamesa Cook oraz w linii nazw floty statków kosmicznych.

Discovery zostanie wydane 1 listopada 2019.

Dotacje

To pytanie wracało regularnie na forum: co z porządnym systemem dotacji?

Cóż, w lipcu otworzyliśmy konto (kolektywne) w Open Collective i poprosiliśmy o księgowego który zadba o nasze dotacje, wydatki i podatki.

Wybraliśmy ten format, aby projekt był w toku i był gotowy na przyszłość. Jak wiecie, kiedy Antergos zakończył żywot, nie mogliśmy przejąć flagi i kontynuować dystrybucję. Powód, dla którego twórcy Antergos zakończyli projekt, był więcej niż wystarczającym powodem i to samo może się zdarzyć jednemu lub nam wszystkim w obecnym zespole. Jeśli my lub jeden z nas zdecydujemy się zrealizować kolejne marzenie w przyszłości, nie musi to oznaczać końca EndeavourOS.

Wczoraj późnym popołudniem otrzymaliśmy wiadomość, że Open Collective Europe ASBL zaakceptowała naszą prośbę o obsługę naszych darowizn, więc od teraz możesz przekazywać darowiznę za pośrednictwem naszej strony Open Collective.

Oferujemy dwa modele darowizn:

Współtwórca: za pojedynczą darowiznę w wybranej przez ciebie kwocie od 5 EURO.
Wspierający: za comiesięczną darowiznę od 5 EURO lub więcej.

Jesteśmy wdzięczni za każdą kwotę, na jaką możesz sobie pozwolić, dzięki temu projekt działa. Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić naszą stronę darowizn.

Mam nadzieję, że jesteś tak podekscytowany naszymi wiadomościami, jak my, a my w centrali misji, mamy nadzieję, że wkrótce dołączysz do nas w odliczaniu…

1 Like