Palące pytania o net-installer

Oryginalny post po angielsku

Net-installer burning questions
http://endeavouros.com/net-installer-burning-questions/

Dziś minął dokładnie miesiąc od uruchomienia EndeavourOS.

Nie martw się, nie będę tego pisał co miesiąc aby uczcić mikro rocznicę.

Mówiąc poważnie, od samego początku kiedy powstał pomysł EndeavourOS aż do tej pory zawsze był jeden główny punkt zainteresowania, na który wszyscy zwróciliście uwagę, a mianowicie instalator sieciowy (net-installer). Temat pojawia się prawie codziennie na forum, w Telegramie, a podczas mojego występu w Big Daddy Linux Live było to jednym z pierwszych zadanych pytań.

Jak niektórzy z was mogli zauważyć na naszej stronie Github, budujemy go na poważnie i jest w bardzo zaawansowanym stadium. Mogę wam zdradzić, że Cnchi został porzucony z dalszych planów i podązając za naszym instalatorem offline wykorzystany będzie Calamares.

Poza dobrze znanym instalatorem offline, Calamares ma również instalator sieciowy. Zaletą utrzymania obu instalatorów w jednej rodzinie jest to, że możesz wybrać instalator, którego chcesz użyć za pomocą jednego kliknięcia na początku instalacji.

Ponieważ nasze motywy pulpitu XFCE zostały bardzo dobrze przyjęte, wielu z was zastanawia się, czy zamierzamy wdrożyć ten motyw w innych środowiskach graficznych. Odpowiedź brzmi nie we wszystkich. Na razie mogę ogłosić, że zamierzamy dokonać przeróbki Plazmy, LXQT, Budgie, Cinnamon i Mate na EndeavourOS. Naszym zdaniem Deepin nie wymaga przeróbki, a Gnome potrzebuje zbyt wielu rozszerzeń powłoki Gnome, aby działał, więc ten zostanie zainstalowany jako prawie nienaruszone środowisko graficzne.

Openbox i i3-wm
Wcześniej ogłosiliśmy, że Openbox i i3-wm zostaną zainstalowane w nienaruszonym stanie, ale po namyśle postanowiliśmy trochę je przerobić, tak aby każdemu łatwiej było zacząć z nimi pracę.

Kiedy się tego spodziewać
Po tych wszystkich ekscytujących informacjach mogę powiedzieć, że wydanie instalatora sieciowego nastąpi wczesną jesienią. Wiem, że to brzmi bardzo niejasno, ale chcemy zaoferować ci porządny instalator do pracy i dlatego potrzebujemy czasu, aby go udoskonalić.

Mam nadzieję, że mogłem zaspokoić niektóre z najbardziej palących pytań dotyczących instalatora sieciowego i jeszcze raz dziękuję za pozytywny nastrój w społeczności, ponieważ w naszych oczach każdy z was nakręca EndeavourOS tak, jakby istniało jutro i za to was kochamy…