Nadmierne zużycie mocy procesora przy filmach na YT

Kiedy oglądam filmy na YT w Google-chrome, to procesor grzeje się do 87 stopni C, a przy puszczeniu tego samego filmu przez SMplayer, temperatura CPU wynosi 61 stopni. Co to się dzieje i jak można to wyregulować?
Processor Type: AMD A8 PRO-7150B R5, 10 Compute Cores 4C+6G

Włącz akcelerację sprzętową w przeglądarce, jeśli jeszcze jej nie używasz.

Mam włączoną i nic mi to nie daje.

Użycie TLP może pomóc.

Mam jednak nadzieję, że możesz pisać w dziale angielskim, ponieważ tam uzyskasz znacznie lepszą pomoc od innych. Nie wiem zbyt wiele o TLP i problemach z przegrzewaniem.

https://wiki.archlinux.org/title/TLP

Angielskim posługuję się jedynie przez tłumacza Google, bo się go nie uczyłem. Maturę zdałem 41 lat temu, a w liceum uczyłem się języka rosyjskiego i niemieckiego. Mogę próbować pisać w dziale angielskim, ale czy to nie będzie obarczone błędami?
Spróbuję użyć tego TLP. Zobaczymy, jaki to da efekt.
Miałem TLP już zainstalowane:

ostrzeżenie: tlp-1.3.1-2 jest w najnowszej wersji 

Używam tłumacza deepl.com i wydaje się on być bardzo dobry. (Mam nadzieję, że nie robi teraz nic głupiego… :wink:)

Ok
Dzięki za odpowiedź.
Słyszałem o tym tłumaczu. Moja żona z niego korzysta. Ja również spróbuję.

1 Like

Obecnie używam imtranslatora, ale nadal go testuję, ale jestem bardzo zadowolony:

Ja też skorzystam z tego translatora.

Thermald —> jest demonem Linuksa używanym do zapobiegania przegrzewaniu się platform. Ten demon monitoruje temperaturę i stosuje kompensację przy użyciu dostępnych metod chłodzenia.

Domyślnie monitoruje temperaturę procesora za pomocą dostępnych cyfrowych czujników temperatury procesora i utrzymuje temperaturę procesora pod kontrolą, zanim HW podejmie agresywną akcję korekcyjną. Jeśli w dysfunkcjach termicznych występuje czujnik temperatury skóry, wówczas próbuje on utrzymać temperaturę skóry poniżej 45 ° C.

Bardzo Ci dziękuję. Już zainstalowałem.
Przy Thermald i Google-chrome, też temperatura CPU wynosi 85 stopni Celsjusza.