EndeavourOS to dynamiczna siła między jednostkami

Oryginalny artykuł po angielsku

EndeavourOS a dynamic force between individuals

EndeavourOS a dynamic force between individuals

Ostatnio byłem na przyjęciu i odbyłem interesującą rozmowę z mężczyzną, który niedawno przeprowadził się do miasta, jako emigrant i powiedział mi, że do niedawna nie znał nikogo w kraju. Zaskoczyło mnie, jak szybko stworzył sieć ludzi wokół niego, po prostu rozmawiając z nimi (tak jak ze mną), stworzył lub dołączył do grup w aplikacji (grupa Whatsapp) według kategorii zainteresowań. Stworzył nawet aplikację grupową z ludźmi, z którymi regularnie spotyka się w lokalnym pubie, aby organizować małe spotkania poza pubem, takie jak wieczór filmowy lub kręgle lub coś innego.

Powiedział mi z ogniem w oczach, że uwielbia, jak łatwo jest w dzisiejszych czasach organizować takie wydarzenia z ludźmi, których normalnie nie wpuściłbyś do swojego życia tak łatwo, z pewnością, gdy mieszkasz w obcym mieście.

Pokazał mi różne grupy, do których dołączył, od grupy fitness po klub gotowania, każda społeczność ma swoją dynamikę. Ten facet z pewnością nie ma wymówek, aby się nudzić i siedzieć samotnie w domu.

Jako samotny facet w nowym mieście, jego telefon jest bramą do jego życia towarzyskiego, a różne aplikacje grupowe dają mu dostęp do kilku prawdziwych społeczności, w których czuje się jak w domu, a nie sam, po prostu poprzez aktywność wewnątrz tych grup.

Teraz na pewno myślisz: „Och, @Bryanpwo , co za urocza i porywająca historia, ale co chcesz mi powiedzieć?”

Cóż, kiedy zainstalowałem Antergos na swoim laptopie i zarejestrowałem się na forum, pomyślałem, że skorzystam z forum do rozwiązywania problemów i nic więcej. Wtedy myślałem, że większość członków społeczności ukrywała się za nickiem forum, aby polować na początkujących, złapać ich i zawstydzić popełnionymi błędami, nie ujawniając swojej tożsamości.

Dwa tygodnie po instalacji na forum pojawiło się powiadomienie, że pewna aktualizacja wymaga ręcznej interwencji i zawierała link do wiki Arch. Oczywiście nie mogłem tego zrobić, ponieważ polecenie wpisane w terminalu pokazało błąd. Zebrałem więc całą moją odwagę i opublikowałem pytanie, choć wcześniej słyszałem, jak użytkownicy Archa mogą się zachowywać. Bardzo szybko dwóch członków forum zapewniło mnie, że moje pytanie nie jest głupie i że muszę napisać sudo nano, zanim będę mógł wpisać to polecenie.

Wtedy myślałem, że mam szczęście, że spotkałem tak przyjaznych członków, a ich nicki na forum wyglądały jak prawdziwe, więc z pewnością nie ukrywali się. Bardzo szybko odkryłem, że wszyscy na forum byli tak przyjaźni i czułem się jak w domu w tej cyfrowej przestrzeni, w której osoby z całego świata tworzyły ciepłą i wyjątkową dynamikę w przestrzeni bez ścian i podłóg i dachu.

Gdybyś mi wtedy powiedział, że trzy lata później zachowałbym tę samą społeczność, tworząc dystrybucję z facetami o imieniu Fernandomaroto i Joekamprad, którzy jako pierwsi zaoferowali mi pomoc, wyśmiałbym Cię.

EndeavourOS jest zasilany przez ciebie, społeczność, a dowody są wszędzie wokół nas. Członkowie tacy jak Blinky, UncleMez i Keith stworzyli wspaniałe tapety, a ci ostatni nawet wspólnie z innymi członkami wymyślili, jak stworzyć logo dla Screenfetch i Neofetch.

Inni członkowie, jak @2000 , stworzyli samouczek dotyczący szyfrowania i jest tak wiele wkładu użyutkowników, o których prawdopodobnie zapomniałem wspomnieć.

Jak wiecie, w tej chwili koncentrujemy się na instalatorze sieciowym i ulepszamy stronę internetową oraz wiki. Jeśli chcesz przyczynić się do projektu, tworząc tapety, skrypty i instrukcje obsługi w celu zwiększenia komfortu korzystania z EndeavourOS, możesz to zrobić. Jesteśmy otwarci na takie inicjatywy i jako wspaniała społeczność, w której już jesteśmy, pomóżcie w realizacji takich projektów, bez względu na to, skąd, jak lub gdzie pojawił się pomysł. W końcu jest to korzystne dla całej społeczności.

W pewnym sensie czuję się dokładnie jak mój nowy przyjaciel, o którym wspominałem wcześniej. Wszyscy jesteśmy osobami, które tworzą dynamiczną i niepowtarzalną atmosferę poprzez wkład i aktywność w społeczności o nazwie EndeavourOS, a to powoduje iskierki energii w całym moim ciele i umyśle.

Nie wstydź się opracować planu, jeśli go masz i staraj się wspierać tych, którzy próbują. Ponieważ nie jest łatwo stworzyć i utrzymać projekt, każde wsparcie działa na nas jak paliwo.