Chmura i środowisko

Autor wpisu:
@Bryanpwo

Oryginalny post

The cloud and the environment

W przeszłości kupowaliśmy filmy aby uwiecznić nasze cenne wspomnienia o naszych bliskich, wydarzeniach towarzyskich i wakacjach. Po wywołaniu zdjęć porządkowaliśmy je, archiwizowaliśmy i wracaliśmy do nich gdy poczuliśmy nostalgię.

Nie próbuję cię przekonywać, że to były dni, kiedy wszystko było lepsze, chociaż kto pamięta podniecenie związane z odebraniem koperty u fotografa i nerwowym obracaniem zdjęcia, aby zobaczyć, czy zostało zrobione dokładnie tak, jak sobie wyobraziłeś robiąc je?

Nie, obecnie Twoje zdjęcia są natychmiast wyświetlane, a następnie przechowywane w chmurze. Nie wrócą dni oczekiwania na wyniki i dziesiątki zakurzonych albumów zaśmiecających twoją przestrzeń, zamiast tego są bezpiecznie przechowywane i niewidoczne w chmurze. Dzięki temu wszystko jest czyste i uporządkowane. Ale czy na pewno takie jest?

Obecnie dokumentowanie odbywa się za dotknięciem palca, a przechowywanie w chmurze jest dostępne dla bardzo dużej grupy osób, a gdy pamięć zostanie zapełniona, możesz ją rozszerzyć jednym kliknięciem, a kosztuje to tylko trochę więcej niż już płacisz.

W tamtych czasach ludzie byli bardziej selektywni w robieniu zdjęć, po prostu dlatego, że nie byłeś w stanie kupić nowej rolki filmu w miejscu, w którym się znajdowałeś lub nie chciałeś wydawać więcej pieniędzy na kolejne rolki filmu.

Obecnie możemy robić zdjęcia lub nagrywać prywatne filmy „bez końca”, a jeśli Twoje urządzenie osiąga już pełną pojemność, przenosisz je do chmury i możesz zaczynać od nowa.

Nie jestem też świętym pod tym względem, ale nagle zacząłem ostatnio zdawać sobie sprawę, że za każdym razem, gdy zwiększam pojemność pamięci w chmurze, wymagam więcej energii, aby serwer mógł zachować moje wspomnienia.

Zacząłem więc przeglądać moje pliki, zdjęcia i filmy przechowywane w kilku usługach w chmurze i znalazłem wiele dokumentów, które nie były już istotne, zdjęcia i filmy, których nie pamiętałem, dlaczego je zachowałem, lub pamiętam, ale ich wartość stała się zerowa przez lata.

Rozpocząłem cyfrowe czyszczenie i zapisałem wszystko w jednej usłudze chmurowej. Nie dość, że jest bardziej wydajny, to również zużywa mniej energii. Zużycie energii może wydawać się nieistotne z perspektywy pojedynczego użytkownika, ale wyobraź sobie magazyn pełen serwerów zużywających energię, wytwarzających ciepło, a następnie wyobraź sobie efekt, jeśli wszyscy z dostępem do chmury od czasu do czasu posprzątają przestrzeń, zanim znowu zwiększą pojemność swojej chmury.

Twój dom wymaga również od czasu do czasu dużego sprzątania, więc dlaczego nie cyfrowa przestrzeń? Oczyszcza twój umysł, jest lepsza dla twojego portfela, ale przede wszystkim przynosi korzyści tej niesamowitej planecie, na której żyjemy…

3 Likes