Apel o przyzwoitość

Oryginalny post @Bryanpwo

An appeal to common decency

Jak wiecie, ogromna większość dystrybucji Linuksa i projektów oprogramowania open source jest prowadzona przez entuzjastów, którzy utrzymują dynamikę i oddają się tej wspaniałej społeczności. EndeavourOS nie jest w tym wyjątkiem.

Od czasu uruchomienia naszego web-instalatora, nasza społeczność stale rośnie wraz z entuzjastycznymi miłośnikami Linuksa na całym świecie i z wdzięcznością wszystkich was witamy.

Rośnie także liczba członków społeczności zaangażowanych w ogólny rozwój projektu i dzięki nim projekt postępuje naprzód.

Ostatnio natknęliśmy się na kilku członków społeczności, którzy mieli świetne pomysły na projekt, ale rozpoczęli inicjatywę bez konsultacji z nami. Po prostu powiadomili nas o istnieniu projektu, nie dając nam szansy na zapoznanie się z projektem lub osobą stojącą za nim.

Wiem, co moglibyście pomyśleć, zgodnie z prawem nie mamy podstaw, aby się stawiać, musieliśmy uporządkować nasze sprawy, a intencje inicjatorów mają dobre przesłanki.

Chcę wyjaśnić, że nie wątpimy w intencje, problem mamy z kontrolą.

EndeavourOS to skromny projekt z jednakową ilością zasobów. Wkrótce nadejdzie nasz roczny rachunek za infrastrukturę, a darowizny, które z wdzięcznością przyjęliśmy, nie pokryją go. Zapewniamy, że uwzględniliśmy to w naszym przyszłym planie, więc EndeavourOS nie zmieni koloru na czarny w najbliższej przyszłości.

Wyjaśniwszy to, musisz zrozumieć, że nie ma żadnych środków finansowych, aby legalnie chronić markę i domagać się każdej międzynarodowej nazwy domeny na świecie.

Jeśli masz pomysł, który może ulepszyć EndeavourOS, niezależnie od tego, czy jest to obecność w mediach społecznościowych, przetłumaczona strona internetowa czy coś takiego. Uprzejmie prosimy o stosowanie przyzwoitości, i porozmawianie z nami przed podjęciem działań.

Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, ale dzięki komunikacji i przyzwoitości nasze drzwi będą dla Ciebie szeroko otwarte.

Na koniec odsyłam do artykułu, który napisałem w grudniu, który wyjaśnia nasze plany na 2020 rok.

1 Like